10

مدل های مختلف Windows 10

Windows 10 Home

این نسخه از ویندوز ۱۰، ویرایش خانگی این سیستم عامل است. باید گفت کم امکانات‌ترین و البته ارزان‌ترین نسخه ویندوز ۱۰، همین ویرایش خانگی به شمار می‌رود. ویرایش خانگی مخصوص کاربرانی است که کارهای تجاری با سیستم عامل خود انجام نمی‌دهند و به طبع تامین امنیت اطلاعات نیز برای آنها چندان مهم نیست. این گروه از افراد تفاوت بین ویرایش‌های مختلف ویندوز ۱۰ برایشان ملموس نیست.

اما از طرفی گیمرها و مخصوصا کاربران کنسول Xbox One بهتر است از ویندوز ۱۰ Home استفاده نمایند؛ چرا که این ویرایش امکان همگام سازی میان حساب‌های لایو مایکروسافت را فراهم می‌کند، در نتیجه کاربر می‌تواند کنترل نسبتا ویژه‌ای به وسیله کامپیوتر شخصی بر روی کنسول بازی خود داشته باشد

10 h

Windows 10 Pro

اگر شما جزو آن دسته از کاربرانی هستید که یک تجارت هر چند کوچک دارید و به وجود یک دستیار بی‌نقص نیازمندید، ویرایش پرو ویندوز ۱۰ گزینه ایده آلی برای شما به شمار می‌رود. ویرایش پرو علاوه‌بر اینکه همه ویژگی‌های نسخه خانگی را در خود جای داده است، ویژگی‌های متعدد دیگری نیز برای کاربران حرفه‌ای خود فراهم می‌کند.

شرکت مایکروسافت آپدیت‌های ویژه‌ای برای دو ویرایش پرو و اینترپرایز در نظر گرفته است که باعث می‌شود ویندوز هر بار بهتر از قبل برای صاحبان کسب و تجارت در دسترس باشد. همچنین این نسخه بروزرسانی امنیتی بیشتری نیز دربرخواهد شد تا با پوشش حفاظتی چند لایه، از اطلاعات، هویت، دستگاه‌ها و اپلیکیشن‌های شما محافظت کند.

اگر شما جزو آن دسته از کاربرانی هستید که همزمان از دستگاه‌‎های مختلفی اعم از ویندوزی و غیر ویندوزی مانند گوشی های هوشمند، تبلت‌ها و کامپیوترهای شخصی در کنار ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید، ویرایش پرو گزینه مناسب برای شما است. همچنین  اگر از کاربران حرفه‌ای سیستم عامل ویندوز مایکروسافت محسوب می‌شوید، و امنیت اطلاعات برای شما اهمیت ویژه‌ای دارد، بهتر است از ویرایش پرو ویندوز ۱۰  استفاده نمایید.

10 p

Windows 10 Enterprise

ویرایش Enterprise ویندوز ۱۰ مایکروسافت نسبت به نسخه پرو امکانات بیشتری دارد و کامل‌تر محسوب می‌شود. در این ویرایش همانطور که از نام آن نیز مشخص است؛ مایکروسافت امکانات ویژه‌ای برای سازمان‌ها و موسسات فراهم کرده است. گفتنی است؛ امنیت این ویرایش در بالاترین سطح خود قرار دارد و ویژگی‌ها در ویرایش Enterprise به گونه‌ای است که برای تجارت‌های بزرگ و ارگان‌ها کاملا مناسب است.

Enterprise گران‌ترین نسخه از ویندوز ۱۰ محسوب می‌شود. این ویرایش با توجه به ویژگی‌هایی که دارا است احتمالا از پایداری بیشتری برخوردار است، اما قطعا ویژگی‌های مضاعف این نسخه نسبت به Pro برای کاربران حرفه‌ای و گیمرها سودی نخواهد داشت.

10 e

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme