داروخانه

داروخانه اینترنتی در کشور نداریم

داروخانه اینترنتی نداریم و اگر هم سایتی باشد متعلق به داروخانه‌ها است.
برخی مردم نسبت به خرید داروی اینترنتی و مشکلات آن اعتراض داشتند که دبیر انجمن داروسازان ایران نسبه به خرید اینترنتی دارو هشدار داد و اعلام کرد که عرضه دارو در اینترنت، غیرمجاز و عرضه سایر اقلام غیر دارویی فقط از طریق وبسایت داروخانه‌ها مجاز است.
دکتر مهدی سجادی با اشاره به هشدار پلیس فتا در خصوص داروخانه‌های آنلاین گفت: موضوع تقلب، قاچاق و تغییر تاریخ مصرف دارو، مکمل‌های غذایی و تجهیزات پزشکی یکی از مشکلات شایع درعرصه جهانی است که متاسفانه بازار ایران نیز به این مشکل مبتلا شده است.
سجادی در خصوص داروخانه‌های اینترنتی تاکید کرد: موضوعی به نام «داروخانه‌های اینترنتی» به معنای مستقل آن، وجود خارجی ندارد و تنها موضوعی که در فضای مجازی وجود دارد آن است که داروخانه های قانونی سراسر کشور مجاز به راه‌اندازی وب‌سایت اینترنتی و عرضه اقلام غیردارویی برابر ضوابط اعلامی سازمان غذا و دارو و تحت نظر دکتر داروسازی که به عنوان مسئول فنی به وزارت بهداشت معرفی کرده‌اند، هستند.
به گزارش فاوانیوز از خبرآنلاین، وی با اشاره به غیر قانونی بودن عرضه دارو از طریق اینترنت تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، عرضه دارو صرفا از طریق داروخانه‌ها مجاز است و در این خصوص هیچگونه فروش اینترنتی نیز جنبه قانونی ندارد و داروخانه‌های سراسر کشور حق فروش دارو از طریق وب سایت‌های خود را ندارند.

 منبع :  فاوانیوز

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme